Z dumą informujemy że jesteśmy oficjalnym partnerem w Polsce marki

istobal partner polska

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Myjnie samochodowe M1, M'START, M'NEX, FLEX5 i TRACER zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić Wasze oczekiwania.

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Akcesoria do myjni samochodowych

Odkryj wszystkie zalety naszych akcesorii do myjni samochodowych ISTOBAL.

Akcesoria do myjni samochodowych

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Nasze modele oferują maksymalną wszechstronność, aby dostosować się do specyficznych potrzeb Twojej floty.

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL

Zaprojektowane tak, aby przewyższyć Odkryj wszystkie zalety naszych myjni bezdotykowych.

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL
myjnie samochodowe istobal

Automatyczne myjnie samochodowe - ISTOBAL M´NEX25

Po prostu - aby zwyciężyć

  • Maksymalna elastyczność: opcjonalne dodatki mogą być dodawane do obu modułów - suszenia i prania - optymalizując w ten sposób każde przejście.
  • Dwa zsynchronizowane najazdy (suszenie) działające na pojedyncze 11-metrowe stanowisko i dające naprawdę zaskakujące wyniki.
  • Malowanie proszkowe o minimalnej grubości 60 mikrometrów (podkład 30μ, kolor 30μ).
  • Wysokoobrotowe suszenie (1500 obr / min) i 14 kW mocy.

 

Myjnia automatyczna M'NEX 25 jest to podwójny trzyszczotkowy portal myjąco-suszący, stanowiący najbardziej zaawansowane i innowacyjne urządzenie w swojej klasie, zaprojektowane według najnowszych trendów w sektorze motoryzacyjnym. Zastosowanie dwóch modułów – myjącego i suszącego, z których każdy realizuje swoje funkcje niezależnie, ale w sposób zsynchronizowany, pozwoliło na znaczne skrócenie procesu mycia. Konstrukcja M'NEX 25 pozwala na mycie samochodów o szerokości do 250cm lub 270cm, przy zachowaniu wymiarów zewnętrznych poprzednich modeli myjni automatycznych. Poszerzono również zakres dostępnych wysokości mycia – obecnie od 230 cm do 270cm, a dodanie dodatkowego segmentu do szczotek pionowych – zwiększa wysokość mycia boków o dodatkowe 9 cm.

Spośród innych rozwiązań wyróżniających nową myjnię można wymienić: mycie wysokociśnieniowe z dyszami rotującymi, prowadnik kablowy „gąsienica” w standardzie, atrakcyjny wyświetlacz semaforowy LED, służący do pozycjonowania pojazdu, zwiększona przestrzeń na środki chemiczne w kolumnie myjni, zastosowanie zaawansowanych technicznie fotokomórek - specjalnie zaprojektowanych do myjni automatycznych. Nie wymagają one zastosowania wzmacniaczy i pracują pojedynczo dla uniknięcia zakłóceń. Zastosowanie dodatkowej fotokomórki na suszarce zabezpiecza ją przed ewentualną kolizją z kołem zapasowym, montowanym na tylnych drzwiach w samochodach 4x4.

Szczotki pionowe poruszane są przez motoreduktory i wykonują funkcję podwójnego domywania przodu i tyłu pojazdu. Pomiar obciążenia prądowego pracy szczotek zapewnia bardzo dokładną regulację ich docisku do mytej powierzchni, a specjalny system pneumatyczny zmienia kąt pochylenia szczotek - obecnie aż do 10º, jeszcze lepiej dostosowując go do konturów samochodu, dzięki czemu na samochodzie nie pozostają niedomyte miejsca.

Myjnia automatyczna szczotkowa Istobal M'NEX 25 jest zdolna przeprowadzić również tzw. mycie bezdotykowe, na które składa się naniesienie specjalnej chemii, a następnie mycie wysokim ciśnieniem 80 bar przy użyciu rotujących dysz umieszczonych na belce, której nachylenie dopasowuje się do kształtu mytego pojazdu.

Wyposażenie podstawowe może zostać uzupełnione o elementy opcjonalne wybrane przez klienta z listy dostępnych opcji. Dzięki możliwości instalacji elementów opcjonalnych, zarówno na module myjącym jak i suszącym – uzyskujemy najlepszą konfigurację myjni pod względem optymalizacji czasów mycia.

Myjnia może być zasilana wodą z obiegu zamkniętego.

Parametry techniczne
Wydajność (poj. / godz.): 9 - 18
Wysokość mycia (metry): 2,30 - 2,70
Szerokość mycia (metry): 2,50 - 2,70
Długość szyn (metry): 11,00 - 12,00
Szerokość (metry): 3,62 - 3,82
Wysokość (metry): 3,09 - 3,49
Moc suszarki (kW): 8 - 16
Zalecana szerokość stanowiska (metry): 4,62 - 4,82
Zalecana długość stanowiska (metry): 12,50 - 13,50