Z dumą informujemy że jesteśmy oficjalnym partnerem w Polsce marki

istobal partner polska

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Myjnie samochodowe M1, M'START, M'NEX, FLEX5 i TRACER zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić Wasze oczekiwania.

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Akcesoria do myjni samochodowych

Odkryj wszystkie zalety naszych akcesorii do myjni samochodowych ISTOBAL.

Akcesoria do myjni samochodowych

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Nasze modele oferują maksymalną wszechstronność, aby dostosować się do specyficznych potrzeb Twojej floty.

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL

Zaprojektowane tak, aby przewyższyć Odkryj wszystkie zalety naszych myjni bezdotykowych.

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL
myjnie samochodowe istobal

Automatyczne myjnie samochodowe - ISTOBAL M´NEX22

Maksymalna wydajność i wszechstronność

Myjnia samochodowa składający się z 2 pionowych szczotek i 1 szczotki poziomej kontrolowanych przez przetworniki mocy. Malowanie proszkowe o minimalnej grubości 60 mikrometrów (podkład 30μ, kolor 30μ). Możliwość przyłączenia różnych kombinacji suszarek na jednym urządzeniu.

 

Konstrukcja myjni pozwala na mycie samochodów o szerokości do 250cm lub 270cm, przy zachowaniu wymiarów zewnętrznych poprzednich modeli myjni automatycznych. Poszerzono również zakres dostępnych wysokości mycia – obecnie od 210 cm do 290cm, a dodanie dodatkowego segmentu do szczotek pionowych – zwiększa wysokość mycia boków o dodatkowe 9 cm.

Jego innowacyjne, rozbudowane sterowanie pozwala na modyfikację istniejących programów mycia oraz stworzenie zupełnie nowych programów. Odbywa się to dzięki systemowi elastycznej konfiguracji, a wygodny i intuicyjny dostęp do parametrów pracy myjni zapewnia duży kolorowy dotykowy panel operatorski.

Szczotki pionowe poruszane są przez motoreduktory i wykonują funkcję podwójnego domywania przodu i tyłu pojazdu. Pomiar obciążenia prądowego pracy szczotek zapewnia bardzo dokładną regulację ich docisku do mytej powierzchni, a specjalny system pneumatyczny zmienia kąt pochylenia szczotek - obecnie aż do 10º, jeszcze lepiej dostosowując go do konturów samochodu, dzięki czemu na samochodzie nie pozostają niedomyte miejsca. System przechyłu szczotek pozwala na ich odchylenie po zakończeniu pracy, w celu zrobienia miejsca dla wjeżdżającego lub wyjeżdżającego pojazdu.

Konstrukcja myjni automatycznej zabezpieczona jest poprzez cynkowanie na gorąco i lakierowana. Suszenie realizowane jest przez całkowicie nowe wydajne suszarki o mocy 12 lub 14 kW i zwiększonym przepływie powietrza. Specjalny kształt dysz oraz zmiana kierunku wypływu powietrza (opcja) – gwarantują bardzo wysoką jakość suszenia.

Spośród innych rozwiązań wyróżniających nową myjnię można wymienić: mycie wysokociśnieniowe z dyszami rotującymi, prowadnik kablowy „gąsienica” w standardzie, atrakcyjny wyświetlacz semaforowy LED, służący do pozycjonowania pojazdu, zwiększona przestrzeń na środki chemiczne w kolumnie myjni, zastosowanie zaawansowanych technicznie fotokomórek - specjalnie zaprojektowanych do myjni automatycznych. Nie wymagają one zastosowania wzmacniaczy i pracują pojedynczo dla uniknięcia zakłóceń. Zastosowanie dodatkowej fotokomórki na suszarce zabezpiecza ją przed ewentualną kolizją z kołem zapasowym, montowanym na tylnych drzwiach w samochodach 4x4.

Dzięki zastosowaniu w myjni nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, zredukowano liczbę połączeń i kabli, co zwiększa niezawodność pracy oraz ułatwia montaż.

Właściwości produktu
Obudowa myjni wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo o minimalnej grubości 50 mikrometrów.
Linie serwisowe przyłączone do sieci energetycznej
4-dyszowy obwód woskowy i obwód szamponu z pneumatycznymi pompami dozującymi dla każdego obwodu.
Układy elektroniczne skonfigurowane do podłączenia do samoobsługi.
Obwód hydrauliczny może pracować z dwoma różnymi rodzajami wody.
System Non-drip
Parametry techniczne
Wydajność (poj. / godz.): 8 - 16
Wysokość mycia (metry): 2,10 - 2,90
Szerokość mycia (metry): 2,50 - 2,70
Długość szyn (metry): 9,00 - 11,00
Szerokość (metry): 3,62 - 3,82
Wysokość (metry): 2,89 - 3,69
Moc suszarki (kW): 6 - 14
Zalecana szerokość stanowiska (metry): 4,62 - 4,84
Zalecana długość stanowiska (metry): 10,50 - 12,50