Z dumą informujemy że jesteśmy oficjalnym partnerem w Polsce marki

istobal partner polska

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Myjnie samochodowe M1, M'START, M'NEX, FLEX5 i TRACER zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić Wasze oczekiwania.

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Akcesoria do myjni samochodowych

Odkryj wszystkie zalety naszych akcesorii do myjni samochodowych ISTOBAL.

Akcesoria do myjni samochodowych

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Nasze modele oferują maksymalną wszechstronność, aby dostosować się do specyficznych potrzeb Twojej floty.

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL

Zaprojektowane tak, aby przewyższyć Odkryj wszystkie zalety naszych myjni bezdotykowych.

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL
myjnie samochodowe istobal

Myjnie samochodowe ISTOBAL M’1 - budowa i serwis

Funkcjonalność jest najważniejsza

 

Najbardziej konkurencyjny model ISTOBAL jest zaskakujący pod wieloma względami: estetyką, mechaniką i funkcjonalnością. Model oferuje mycie wysokiej jakości. Model jest wysoce niezawodny pod względem technologicznym.

 

Prostota rozwiązań to jednocześnie niezawodność w pracy jak i niska cena. Jednocześnie myjnia automatyczna M1 gwarantuje jakość mycia porównywalną z wyższymi modelami myjni.

Urządzenie jest uzupełnieniem szerokiej oferty Istobala w zakresie myjni automatycznych dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Myjnia automatyczna M1 dedykowana jest do miejsc, gdzie spodziewana liczba myć nie przekracza 1000 na miesiąc.

Dostępne opcje

  • Piana aktywna
  • Kompletne suszenie o mocy 12 kW (opcjonalnie tylko suszarka górna o mocy 6 kW)
  • Mycie kół
  • Zasilanie w media poprzez system wózkowy (zawiesia)
  • Panel sterowniczy na kolumnie myjni lub naścienny
  • Światła kontroli wjazdu
  • Szyny pozycjonujące

 

Rozwiązania techniczne
W myjni automatycznej M1 tradycyjne łuki z dyszami nanoszące wodę i środki chemiczne zostały zastąpione podawaniem punktowym w starannie dobranych miejscach, z punktu widzenia efektu mycia i optymalizacji zużycia.
Zużycie energii podczas pracy myjni ma zawsze duże znaczenie. W myjni M1 zastosowane zostały 4 oszczędne turbiny – po dwie: góra i boki – o mocy 3 kW każda. Opcjonalnie mogą być zastosowane tylko turbiny górne.

 

Wysokie parametry pracy
Jakość mycia myjni automatycznej M1 jest bez zastrzeżeń, a to dzięki dokładnej kontroli procesu mycia, analogicznej do stosowanej w wyższych modelach myjni. Kontrola pracy oparta jest na przetwornikach, mierzących obciążenie prądowe podczas obrotu szczotek i dobieranych w ten sposób właściwych dociskach szczotek w trakcie mycia.
Dla zapewnienia wysokiej jakości mycia, szczotki pionowe wykonują tzw. domywanie, czyli kilkukrotny ruch wzdłuż przodu i tyłu pojazdu, przechodząc za jego środek.
W odróżnieniu od innych myjni segmentu podstawowego, szczotki pionowe nie są poruszane przy pomocy siłowników pneumatycznych, ale poprzez motoreduktory, dzięki czemu ich praca jest bardzo stabilna.

Myjnia współpracuje z obiegiem zamkniętym wody typu Bioclean, pozwalającym na zaoszczędzenie do 80% zużywanej wody.

Wydajność (poj. / godz.): 10
Wysokość mycia (metry): 2,30
Szerokość mycia (metry): 2,50
Długość szyn (metry): 9-10
Szerokość (metry): 3,65
Wysokość (metry): 3,08
Moc suszarki (kW): 6-12
Zalecana szerokość stanowiska (metry): 4,52
Zalecana długość stanowiska (metry): 9,50-10,50
MECHANIZMY
Szczotki pionowe Całkowicie zachodzące na siebie strefy mycia za pomocą pionowych szczotek z regulowaną prędkością. Kontrolowanie nachylenia pionowych szczotek podczas procesu mycia poprawia jakość i precyzję, gdy strona pojazdu styka się z dachem.
TECHNOLOGIA
Kontroler PLC z ujednoliconymi modułami i elastyczne możliwości konfiguracji dla opcjonalnych dodatków. Korzystanie z Protokół komunikacji Profinet poprawia komunikację i redukuje okablowanie maszyny.
Stanowisko kontroli Umożliwia podłączenie wszystkich opcjonalnych dodatków zewnętrznych.
WYDAJNOŚĆ
Fazy mycia Nowy układ dysz wykorzystywany do aplikacji szamponu i wody podczas etapu płukania, maksymalizuje wydajność, minimalizuje zużycie i optymalizuje aplikację produktu. Szampon: 6 dysz o strukturze 5,82 l / min [1,28 gpm], 3 bar [43,5 PSI]. Płukanie: 2 zewnętrzne dysze o strukturze 19,6 l / min [5,178 gpm], 3 bar [43,5 PSI].
KONSTRUKCJA
Compact design Galwanizowana zwarta konstrukcja zaprojektowana w celu optymalizacji montażu wszystkich części i komponentów, o solidnym, ale atrakcyjnym wyglądzie.