Z dumą informujemy że jesteśmy oficjalnym partnerem w Polsce marki

istobal partner polska

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Myjnie samochodowe M1, M'START, M'NEX, FLEX5 i TRACER zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić Wasze oczekiwania.

Budowa myjni samochodowych ISTOBAL

Akcesoria do myjni samochodowych

Odkryj wszystkie zalety naszych akcesorii do myjni samochodowych ISTOBAL.

Akcesoria do myjni samochodowych

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Nasze modele oferują maksymalną wszechstronność, aby dostosować się do specyficznych potrzeb Twojej floty.

Myjnie ciężarowe ISTOBAL

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL

Zaprojektowane tak, aby przewyższyć Odkryj wszystkie zalety naszych myjni bezdotykowych.

Myjnie bezdotykowe ISTOBAL
myjnie samochodowe istobal

Myjnie samochodowe ISTOBAL FLEX5 - budowa i serwis

Pierwsza i jedyna myjnia samochodowa na rynku, która może używać pięciu lub trzech szczotek.

 

Myjnia automatyczna FLEX5 posiada konstrukcję modułową, dzięki czemu można łatwo i szybko doinstalować do myjni 3-szczotkowej kolejne 2 szczotki pionowe. Myjnia automatyczna 5-szczotkowa myje pojazdy w znacznie krótszym czasie, dlatego rośnie przepustowość i tym samym przychody z mycia.

Myjnia automatyczna Istobal FLEX5 jest oferowana jako urządzenie 3- i 5-szczotkowe. W sytuacji, gdzie inwestor dysponuje ograniczonym budżetem, ale jednocześnie liczy na wzrost zapotrzebowania na mycia w przyszłości, może zacząć od zakupu „modelu bazowego” 3-szczotkowego z myślą i jego dalszej rozbudowie i dokupieniu modułu 2-szczotkowego.

Teoretycznie, jest również możliwa zmiana powrotna z urządzenia 5-szczotkowego na urządzenie 3-szczotkowe.

W wersji 5-szczotkowej FLEX5 jest tańszą alternatywą dla myjni M'NEX 28, oferując bardzo zbliżone parametry mycia.

Myjnia automatyczna FLEX5 została zaprojektowana według najnowszych trendów w sektorze motoryzacyjnym. Konstrukcja myjni pozwala na mycie samochodów o szerokości do 250 cm (na wysokości lusterek) i wysokości 230 cm, 250 cm lub 270 cm.

Jej innowacyjne, rozbudowane sterowanie pozwala na modyfikację istniejących programów mycia oraz stworzenie zupełnie nowych programów. Odbywa się to dzięki systemowi elastycznej konfiguracji, a wygodny i intuicyjny dostęp do parametrów pracy myjni zapewnia duży kolorowy dotykowy panel operatorski.

Szczotki pionowe poruszane są przez motoreduktory i wykonują funkcję podwójnego domywania przodu i tyłu pojazdu. Pomiar obciążenia prądowego pracy szczotek zapewnia bardzo dokładną regulację ich docisku do mytej powierzchni, a specjalny system pneumatyczny zmienia kąt pochylenia szczotek — obecnie aż do 10º, jeszcze lepiej dostosowując go do konturów samochodu, dzięki czemu na samochodzie nie pozostają niedomyte miejsca. System przechyłu szczotek pozwala na ich odchylenie po zakończeniu pracy, w celu zrobienia miejsca dla wjeżdżającego lub wyjeżdżającego pojazdu.

Konstrukcja myjni automatycznej Istobal FLEX5 zabezpieczona jest poprzez cynkowanie na gorąco i lakierowana. Suszenie realizowane jest przez całkowicie nowe wydajne suszarki o mocy 14 kW i zwiększonym przepływie powietrza. Specjalny kształt dysz oraz zmiana kierunku wypływu powietrza (opcja) – gwarantują bardzo wysoką jakość suszenia.

Spośród innych rozwiązań wyróżniających nową myjnię automatyczną FLEX5 można wymienić: mycie wysokociśnieniowe z dyszami rotującymi, prowadnik kablowy „gąsienica” w standardzie, atrakcyjny wyświetlacz semaforowy LED, służący do pozycjonowania pojazdu, zwiększona przestrzeń na środki chemiczne w kolumnie myjni, zastosowanie zaawansowanych technicznie fotokomórek — specjalnie zaprojektowanych do myjni automatycznych. Nie wymagają one zastosowania wzmacniaczy i pracują pojedynczo dla uniknięcia zakłóceń. Zastosowanie dodatkowej fotokomórki na suszarce zabezpiecza ją przed ewentualną kolizją z kołem zapasowym, montowanym na tylnych drzwiach w samochodach 4x4.

W nowej myjni automatycznej Istobal FLEX5 pomyślano też o szeregu rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pracy. Nowa myjnia daje możliwość podłączenia zdalnego przyłącza pozwalającego na diagnostykę i serwis myjni i podgląd parametrów pracy z odległego miejsca poprzez sieć internetową wraz z podglądem video obszaru pracy myjni.

Dzięki zastosowaniu w myjni nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej zredukowano liczbę połączeń i kabli, co zwiększa niezawodność pracy oraz ułatwia montaż.

Dla każdego programu mycia można ustalić dwa tryby prędkości: standardowy dla okresów umiarkowanego natężenia ruchu pojazdów oraz szczytowy dla okresów szczególnie natężonego ruchu.

Wyposażenie podstawowe może zostać uzupełnione o elementy opcjonalne wybrane przez klienta z „listy dostępnych opcji”. Urządzenie może być zasilane wodą z obiegu zamkniętego typu Bioclean.

Myjnia automatyczna M'START pozwala na zastosowanie innowacyjnego systemu szczotek LINK-IT, opracowanego przez firmę Istobal. To oryginalne rozwiązanie pozwala na wymianę samego materiału myjącego zużytych szczotek bez konieczności wymiany pierścieni mocujących, dzięki czemu wymiana jest tańsza i zajmuje mniej czasu.

Parametry techniczne
Wysokość mycia (metry): 2,30 - 2,70
Szerokość mycia (metry): 2,50
Długość szyn (metry): 9,00-11,00
Szerokość (metry): 3,62
Wysokość (metry): 3,09-3,49
MYJNIA 3-SZCZOTKOWA

MYJNIA 3-SZCZOTKOWA

 

  • Elastyczna konfiguracja w celu dostosowania programów, szybkości i kontroli dozowania chemii
  • Przemieszczanie i podnoszenie szczotek za pomocą przetwornic częstotliwości, z pochyleniem pionowym o 10º dla lepszej kontroli mycia
  • System szczotek Link-it: dostępny w połączeniu z link-feel, link-foam i link-tex w 17 kolorach
  • Maksymalna elastyczność: 19 dostępnych kolorów, duża różnorodność owiewek, znaki świetlne i piktogramy
  • Zoptymalizowane obwody płukania i woskowania dla perfekcyjnego wykończenia
MYJNIA 5-SZCZOTKOWA

MYJNIA 5-SZCZOTKOWA

DODATKOWE SZCZOTKI

  • Do 30% krótsze czasy mycia i suszenia w porównaniu z maszyną 3-szczotkową
  • Dodatkowe trzecie koło w wersji 5-szczotkowej dla wiekszej stabilności konstrukcji
  • Duża różnorodność opcji suszenia: suszarka podstawowa, suszarka pozioma z regulowanym dyfuzorem i suszarka Smartflow