Myjnia samochodowa to coraz popularniejszy pomysł na biznes. Jeśli tylko sięgniesz po sprawdzone rozwiązania w tym zakresie, skorzystasz ze wsparcia doświadczonego wykonawcy i znajdziesz atrakcyjną lokalizację dla swojej myjni, powodzenie przedsięwzięcia masz w zasadzie gwarantowane. Jak jednak otworzyć myjnię? Co trzeba wiedzieć decydując się na tego typu działalność? I w końcu, ile kosztuje postawienie myjni samochodowej bezdotykowe? W poniższym artykule rozwiewamy wszystkie wątpliwości!
Okazuje się, że sposób na osiągnięcie rynkowego sukcesu to niekoniecznie innowacyjny pomysł. Czasem warto postawić na znane i sprawdzone rozwiązanie. Tak właśnie jest w przypadku myjni samochodowej. To doskonały pomysł na biznes, zarówno w sytuacji, gdy planujesz założyć firmę, jak i wtedy, gdy chcesz rozwinąć dotychczasową działalność. Zanim podpowiemy, jak założyć myjnię samochodową samoobsługową oraz ile można zarobić na myjni samoobsługowej, musimy wyjaśnić, jakie argumenty przemawiają za tym, że to prawdziwy strzał w dziesiątkę.
Przede wszystkim samochodów w Polsce przybywa, a kierowcy już nie chcą myć aut przed blokiem, gdyż po prostu nie mogą tego robić. Zainteresowanie korzystaniem z myjni samochodowych wzrasta także w związku z faktem, że coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, jak prezentuje się nasz samochód. Każda nowa myjnia na horyzoncie to dla kierowcy informacja, że jeszcze wygodniej i sprawniej będzie mógł zadbać o swoje auto.
Jak zatem otworzyć myjnię oraz ile kosztuje założenie myjni samoobsługowej?
Interesuje Cię myjnia samoobsługowa, jednak nie wiesz, jak założyć tego typu działalność? Spodziewasz się konieczności poniesienia pewnych nakładów finansowych, ale chcesz przede wszystkim dowiedzieć się, ile kosztuje otwarcie myjni samochodowej samoobsługowej? Otóż myjnia samoobsługowa, a dokładnie proces jej budowy i otwarcia, nie należą do bardzo skomplikowanych. Ważne jednak będzie skorzystanie z fachowej pomocy, co znacznie usprawni realizację inwestycji. Jako doświadczony producent myjni samochodowych podpowiadamy, jak przebiega otwarcie myjni krok po kroku:
Działka pod inwestycję powinna być atrakcyjnie położona w miejscu o możliwie dużym natężeniu ruchu, zapewniając jednocześnie kierowcom wygodny dojazd. Ważny będzie dostęp do mediów i odpowiednio duża powierzchnia działki.
W praktyce wykorzystuje się dwa rodzaje myjni bezdotykowych: kontenerową i modułową. Konieczne będzie także ustalenie, ile stanowisk będzie miała myjnia.
Najlepszym wyborem będzie współpraca z doświadczonym producentem, który obsłuży inwestycję kompleksowo i zaoferuje między innymi usługi serwisowania myjni.
Pozwolenie na budowę, planu architektoniczno-budowlany, planu zagospodarowania terenu oraz planu podłączeń niezbędnych mediów – to wszystko będzie potrzebne do otwarcia myjni. To również etap, w którym należy podjąć decyzję w sprawie ewentualnego kredytu bankowego lub skorzystania z dofinansowania.
Po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji – zawiadomienia o zakończeniu budowy, dziennika budowy, inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej obiektu oraz infrastruktury – konieczne
Dlaczego myjnia samoobsługowa to dobry pomysł na biznes?
Wiesz już, jak otworzyć myjnię samochodową samoobsługową. Najwyższy więc czas dowiedzieć się, ile kosztuje myjnia bezdotykowa. Otóż koszt budowy myjni samoobsługowej zależy od kilku czynników i trudno jednoznacznie określić konkretną kwotę. Dysponując jednak potrzebnymi informacjami, można w przybliżeniu podać, ile kosztuje otwarcie myjni samoobsługowej.
Pierwszy z wydatków, to koszt działki oraz infrastruktury, bowiem do uruchomienia punktu potrzebny będzie dostęp do wody, kanalizacji, prądu i gazu. Tutaj konieczne będzie także poniesienie kosztów związanych między innymi z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy czy stworzeniem planu architektoniczno-budowlanego. Zastanawiając się, ile kosztuje budowa myjni samoobsługowej, należy doliczyć także koszty robót ziemnych.
Kolejne wydatki będą wiązać się z samym postawieniem myjni oraz wyborem technologii mycia i liczby stanowisk. Tę kwestię dobrze, aby realizował sprawdzony i doświadczony producent myjni samochodowych, który pomoże dobrać optymalne rozwiązanie zarówno pod względem kosztów, jak i wydajności. Jaki jest koszt budowy myjni samoobsługowej z jednym stanowiskiem? Ceny są tutaj zróżnicowane – wynoszą średnio od 70 do 120 tys. zł. Tym samym koszt otwarcia nowoczesnej myjni samoobsługowej wielostanowiskowej może wynosić nawet około 700 tys. zł. Czas zwrotu inwestycji szacuje się natomiast na 5-7 lat.
Nasz zespół ekspertów pomoże Ci dobrać najlepsze rozwiązanie.